Covid-19 salgının devam ettiği şu günlerde tek amacımız sizi ve ailenizi korumak. Pandemi hastanesi dışındaki kalan, titizlikle seçerek anlaşma yaptığımız hastanelerimizde güvenle gidebilir ve istediğiniz doktora muayene olabilirsiniz.

 • Pandemi günlerinde bile tıka basa dolu sosyal mesafenin olmadığı hastanelere gitmek istemiyorsan
 • Doktorun istediği ek tahlilleri için çıakcak faturayı nasıl öderim diye düşünmek istemiyorsan
 • Ailen her şeyden önemliyse Poliçem Covid-19 u da kapsasın diyorsan
 • Bu fırsatı kaçırma
 • Ayda 79 TL den başlayan fiyatları kaçırma

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı olan ve özel sağlık kurumlarında tedavi görmek isteyen kişilerin, sadece 15 TL SGK katılım payı ödeyerek fark tutarın sağlık sigortası şirketince karşılanması amacıyla hazırlanan poliçelerdir.

Sıra beklemeden, zaman kaybetmeden daha kaliteli sağlık hizmetini küçük primler ödeyerek bu hizmete tüm herkesin sahip olması hedeflenmiştir.

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası?

Ülkemizde sayıları hızla artan özel hastaneler ve sağlık kurumlarının bir kısmı özel sigortalar ve devlet ile anlaşmalıdır. Bununla beraber;
Özel hastane kullanım alışkanlığının giderek yaygınlaşması, bununla birlikte hastaların ödemesi gereken fark ücretlerinin de artması,
Gelir seviyesindeki artışın hastanelere ödenecek fark tutarları ile aynı seviyede olmamasından dolayı hasta tarafından bu tutarların ödenmesinde büyük güçlük çekilmesi,
Hastaların ödeyecekleri fark tutarlarını düşürmek için gerekli olan tedavi dışında, daha basit ve ucuz bir tedaviyi tercih ediyor olması ya da tedaviden tamamen vazgeçmesi,
Hastane, hasta ve doktorun fiyata endeksli bir modele kayması
SGK’lı olan ancak özel sağlık sigortası yaptırmak istemeyen veya özel sağlık sigortası primlerini ödeyecek ekonomik gücü olmaması

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile bu kişilerin, çok daha küçük primlerle özel hastanelerden sağlık hizmeti alması mümkün olmaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası olan kişiler özel sağlık kurumlarına başvurdukları zaman, sadece SGK katılım payı ücreti olan 15 TL yi ödeyerek SGK ve tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi kapsamında kalan tüm sağlık ücretlerini fark ödemeden alabilirler. Özel sağlık kuruluşu hizmet bedelinin bir kısmını SGK’dan, kalan kısmını ise özel sigortadan tahsil etmektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası da, özel sağlık sigortaları gibi kişinin yaşına, mevcut hastalıklarına ve risklerine göre primlendirilir.

Örneğin; özel sağlık kuruluşunun 1000 TL talep ettiği bir tıbbi müdahalenin 500 TL’sini SGK’nın Sağlık Uygulama Tebliği kapsamında karşıladığı durumda, özel sağlık kuruluşu 500 TL’lik Sağlık Uygulama Tebliği fiyatını SGK’ya, 500 TL’lik fark ücreti de sigorta şirketine fatura edecektir. Böylelikle sigortalıya herhangi bir ek fatura çıkmayacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası,

 • 0 ila 65 yaş aralığında bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı,
 • SGK’lı kamu ya da özel sektörde bordrolu çalışanlar,
 • İşverenler,
 • Emekliler,
 • Çocuklar,
 • Çalışmayan eşler,
 • Genel Sağlık Sigortası hak sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları,
 • Genel Sağlık Sigortası hak sahibi olan yabancı uyruklu kişiler

bu poliçe kapsamında sigortalanabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır?

Sigortadan faydalanmak için kişinin SGK ile anlaşmalı özel bir sağlık kuruluşuna ve SGK anlaşması olan bir doktora gitmesi yeterlidir. Ayrıca hastanenin ve doktorlarının da sigorta şirketi ile de anlaşması olması gerekir. Bunun yanında tedavi gerektiren hastalığın poliçeden önce ortaya çıkmamış olması gerekir. Ancak ek teminatlar ile poliçe yapılmadan önceki hastalıkların da sigorta kapsamına alınması mümkündür.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası; yatarak ve ayakta tedavi ana teminatlarını kapsar. Teminat içerikleri bakımından özel sağlık sigortası ile benzer özellikler gösterir. Hizmet bedelinin bir kısmını SGK’dan, kalanını özel sigortadan tahsil eden özel sağlık kuruluşları için özel sağlık sigortası sahibi hastalar ile tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi olanlar arasında hizmet kalitesi ve kapsamı açısından herhangi bir fark bulunmaz.

Siz de SGK’lı iseniz ve özel sağlık sigortası almak yerine, özel sağlık kurumlarında hizmet alabileceğiniz daha ekonomik bir seçenek arıyorsanız, tamamlayıcı sağlık sigortası tam size göre.

Daha fazla bilgi mi? Yandaki yeşil “whatsappla konuş” butonuna tıklayın whatsappacente.com uzman danışmanlarımız sorularınızı cevaplasın ve size özel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifini hazırlasın. İsterseniz aşağıdaki formu doldurarak size özel teklifimiz alabilirsiniz.

Ayda 79 TL den başlayan primlerle Covid-19 uda kapsayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırın.