You are currently viewing Grup Sağlık Sigortası

Grup Sağlık Sigortası

  • Post author:
  • Post category:Blog
  • Reading time:4 mins read

Günümüzün hızla değişen yaşam koşullarında sağlık sigortası satın almayı göz ardı ediyor olabilirsiniz. Sağlık sigortasının gerekliliğine olan inancınız var fakat iş veren olarak sağlık sigortaları hakkında yeteri kadar bilgi sahibi de olmayabilirsiniz. Grup sağlık sigortası faydaları ile birçok avantajdan faydalanabilir, uygun primler ile sağlık masraflarını güvence altına alabilirsiniz. İş veren olarak çalışanlarınıza sağlık sigortası yaptırma konusunda kafanızda soru işaretleri varsa, sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulacaksınız. 

Grup Sağlık Sigortası Nedir?

Grup sağlık sigortası, bir kurumda yer alan bir grup çalışanın ve bazı durumlarda ailelerinin sağlık sigortası kapsamına tek bir poliçe altında alınmasıdır. İşletmeler çalışanlarına sağlık sigortası sunarak, çalışanlarının sağlık ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olurlar.

Grup Sağlık Sigortası ile İşletmelerin Elde Ettiği Avantajlar

  • Vergi indirimi avantajı elde edebilir.
  • Çalışanlarına sağladığı hizmetlerle prestijini artırabilir.
  • Çalışanlarına tercih edilir bir çalışma ortamı sağlayabilir.

Neden Grup Sağlık Sigortası Almak Gerekir?

Grup Sağlık Sigortası Faydaları

Çalışanların bağlılığı artar

Herkes çalıştığı ortamda kendini güvende hissetmek ister. İşverenin sağladığı haklar, yeni iş arayanlar veya mevcut işinden ayrılmış kişiler için çekici unsurlardır. Bir işverenin çalışanlarına sağlık sigortası yapıyor olması, çalışanların o iş yerine bağlılığını artırır. Kim istemez ki hiçbir ödeme yapmadan sağlık sigortası sahibi olmayı.

Üretkenlik artar

Grup sağlık sigortası ile çalışan ve ailesi sigortalanabilmektedir. Bu durum çalışan tarafından, iş vereninin hem kendisinin hem ailesinin sağlığıyla ilgilendiği algısını oluşturur. Böylelikle huzurlu bir iş ortamı sağlanabilir ve karşılığında üretkenlik artar. Her ne kadar grup sağlık sigortası işveren için maliyet olsa da işletme için önemli katkıları olur.

Ek sağlık kapsamı sunar.

Çalışanların bireysel sağlık sigortası varsa bile ek sağlık kapsamı olarak grup sağlık sigortası yapılır. Bu şekilde çalışanlar sağlık sigortasından daha genişletilmiş bir şekilde faydalanabilirler.

İş tatmini

Grup sağlık sigortası ile çalışanlar kendilerini güvende hissederler. Güven veren bir iş ortamında çalışmak, uzun vadede şirket çalışanlarının kalıcılığını sağlar. Ayrıca çalışanların yaptığı işi sevmesine ve o işte başarılı olmasına teşvik eder.

Acil durumlarda gizli bir el gibi çalışanınızı korur

Hastanede bir gün bile yatarak tedavi görmek, orta sınıf bir ailenin tüm birikimlerini harcamasına neden olabilir. Grup sağlık sigortası ile çalışanlarınızın acil durumlarda tedavi olmaları için finansal destek sağlamış olursunuz. Böylelikle çalışanlarınızın üzerinden maddi yük kalkar ve sağlık bakım hizmetlerinden ödün vermemiş olursunuz.

Kısaca özetlersek; grup sağlık sigortası ile çalışanlar, kendisini daha değerli ve şirketin uzun vadeli planları içinde hissederler. Ayrıca kaliteli ve hızlı sağlık hizmeti ile çalışanın asli görevlerinde olası zaman kayıpları engellenir.

En az 10 personelin katılımıyla oluşan grup sağlık sigortası ile iş yerleri, istedikleri teminatları ve limitleri belirleyerek, tercihlerine göre yatarak veya ayakta tedavi giderlerini sigorta güvencesi altına alabilirler. Çalışanlara ek olarak, çalışanların eş ve çocukları da aynı ya da benzer avantajlardan faydalanabilirler.

Siz de çalışanlarınız için sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız, 0543 941 3858 numaradan bizlere ulaşabilirsiniz. 15 sigorta şirketi kapsamında size en uygun olan grup sağlık sigortasını birlikte seçebiliriz. Grup sağlık sigortaları ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu cevaplamaya hazırız.

Sevgi ve mutlulukla…