You are currently viewing ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI

Neden Özel Sağlık Sigortası Almalıyım?

Bireysel Özel Sağlık Sigortası, dilediğiniz doktor ya da sağlık kurumunu seçme özgürlüğü sağlar. Sigortalıların herhangi bir kaza ya da hastalık sonucu ortaya çıkan ayakta ya da yatarak teşhis ve tedavilerine ait masraflar, yurtiçinde veya dünyanın neresinde olurlarsa olsun karşılanır.

Bireysel sağlık sigortası bu özelliği ile olası yüksek meblağlı sağlık giderlerini karşılayarak, sigortalıların en zor anlarında en büyük yardımcısı olur.

Özel sağlık sigortası, çeşitli sağlık sorunlarının yaşanması halinde ödenmesi gereken sağlık giderlerinin poliçe limitleri dahilinde sigorta şirketi tarafından karşılandığı sigortalardır.

Artan nüfus, mevcut kamu hastanelerinin karşı yetersiz kalması, yoğunluk veya yeterli ekipman yokluğu gibi sebeplerle insanlar özel sağlık sigortası ile olası hastalık veya sağlık hizmeti ihtiyaçlarını özel sağlık kuruluşlarından almayı tercih ediyorlar. SGK’lı olan kişilerin de ekstra güvence amacıyla yaptırdığı özel sağlık sigortaları, küçük primlerle sağlık giderleri konusunda büyük avantajlar sağlayan özellik taşır.

Özel sağlık sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken çok önemli birkaç husus bulunur. Öncelikle sağlık poliçenizin genel ve özel şartlarını çok iyi incelemeli, ana teminatlar hakkında detaylı bilgi almalı, anlaşmalı kurumları öğrenmeli, istisnalar ve teminat kapsamı dışında kalan hususları wacente kişisel sigorta danışmanlarımıza sormalısınız. Çünkü onlarca farklı sigorta şirketi, yüzlerce farklı içerikte özel sağlık sigortası poliçesi sunarlar. Çoğu birbirinin aynı gibi görünse de bazı hususların gözden kaçırılması halinde beklenmeyen sürprizlerle karşılaşılabilir.Bu yüzden poliçenin çok detaylı incelenmesi ve tüm hususlar üzerinde titizlikle durulması gerekir.

Özel sağlık sigortası primleri kişinin yaşı, cinsiyeti, mevcut hastalıkları, riskleri ve tedavisi devam eden rahatsızlıklarının tamamı detaylı şekilde değerlendirilerek belirlenir. Poliçe kapsamına ek primler ile 18 yaşın altındaki çocukların ve eşin dahil edilmesi de mümkündür. Ayrıca kişiye özel ek teminatlar ile poliçe kapsamı genişletilebilir.

Özel sağlık sigortası genel olarak iki ana teminatı kapsar. Ayakta ve yatarak tedavi giderleri olmak üzere belirlenen bu teminatlar, kendi içinde sabit belli riskleri güvence altına almaktadır. Kişi isterse bunlardan birini veya her ikisini de poliçesine dahil ettirebilir. Hem yatarak hem ayakta tedavi giderlerinin ek teminatlar ile genişletilmesi mümkündür.

Kişiye özel poliçeler hazırlama ve en fazla anlaşmalı kurum sayısına sahip sigorta şirketleri ile çalışma konusunda iddialı olan WACENTE; size ve ailenize özel sağlık poliçesi seçenekleri arasından sizin için en uygun ve en ekonomik olanını hazırlamak için 7/24 hizmet vermektedir. Sizin ve sevdiklerinizin sağlığını ve hayatını teminat altına alacak özel sağlık sigortası seçenekleri için yandaki yeşil “whatsappla konuş” butonuna tıklayın whatsappacente.com uzman danışmanlarımız size özel, hesaplı poliçeyi almanıza yardımcı olsun.