You are currently viewing Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Almadan Önce Bilmeniz Gereken Bilgiler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Almadan Önce Bilmeniz Gereken Bilgiler

 • Post author:
 • Post category:Blog
 • Reading time:4 mins read

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Ne Zaman Hamile Kalmalıyım?

Henüz hamile değil ve hamile kalmayı düşünüyorsanız aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz çok onemli. Burada önemli olan hem bebeğimizi istediğimiz zaman kucağımıza almak hem de bütçemizden en az masrafı yaparak bebek odası gibi gerekli diğer masrafları karşılamaktır.

Hamile kalma zamanına karar vermek tamamen sizin elinizde!!!

 • Tüm sigorta sirketleri hazırladıkları doğum paketlerine bekleme süresi eklerler. Belirlenen bekleme süresinden önce oluşan gebeliklerle ilgili giderler doğum sigortası kapsamında karşılanmaz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; doğum teminatını sağlık poliçenize ekletmeden önce gebeliği ne zaman planladığınız ve bekleme süresine ne kadar sadık kalacağınızdır.
 • Doğum teminatı yatarak tedavilerde limitsizdir ve masraflarınız %100 karşılanır. Fakat doğum teminatı alabilmek için ayakta tedavi teminatı almanız gerekir. En önemli konulardan biride muayene ve tetkikler sigorta şirketlerinin belirlediği adet ile sınırlıdır.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi, tercih etmiş olduğunuz sigorta şirketinin anlaşmalı hastanelerinde geçerlidir. Sigorta şirketinizin anlaşması olmadığı hastanelerde gerçekleştirdiğiniz hamilelik veya doğum ile ilgili giderler doğum teminatınız kapsamında karşılanmaz. Her zaman için en hızlı ulaşım sağlayabileceğiniz, size en yakın hastaneleri tercih etmelisiniz. 
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı normal ve sezaryen doğumu teminat altına alır. Burada dikkat etmeniz gereken konu doğumunuz sırasında tercih edeceğiniz anestezi türüdür. Çünkü tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı SGK’ya göre belirlenir. Bu durumda normal doğum da epidural anestezi masrafı karşılanırken sezaryen doğumda epidural anestezi masrafları karşılanmayabilir. Bu konu sizin doğum teminatı tercihiniz de önemli bir kriterse mutlaka tercih edeceğiniz sigorta şirketinden epidural anestezi giderleri ile ilgili teyit alın. Unutmayın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası SGK’nın ödemediği hiçbir şeyi ödemez.
 • Doğum teminatı sadece hamilelik sürecini ve doğum masraflarınızı teminat altına alan bir sigortadır. Yıllık olarak düzenlenir. Hamilelik sırasında poliçeniz sona erdiyse yenileme yapmanız gereklidir.
 • Bilmeniz gereken en önemli noktalardan bir diğeri ise teminat dışı kalan durumlar yani poliçenizin odemedigi işlemler; 
  • Kısırlık tanı, tetkik tedavi ve komplikasyonlarına ait masraflar ile kısırlıkla bağlantılı yapılan ameliyatlara ait masraflar,
  • Düşük araştırılması ve gebelik öncesi kontrol amaçlı yapılan tetkikler,
  • Doğum kontrol ilaçları, isteğe bağlı kürtaj, rahim içi araç takılması (spiral gibi), vazektomi, tüp ligasyonu gibi doğum kontrol yöntemlerine ait masraflar,
  • Cinsiyet değiştirme ameliyat ve tedavileri, cinsel işlev bozuklukları, peyroni hastalığı ile ilgili tüm tetkik ve tedaviler,
  • Kordon kanı alımı ve saklanması ile ilgili her türlü masraflar,
  • Kök hücre ve embriyo klonlanması, nakli ve bu yöntemler kullanılarak yapılan tedaviler ile saklama ve transferine ait masraflar, (kanser tanısıyla yapılan kemik iliği nakilleri hariç), teminat dışıdır.

Daha bahsedeceğimiz bir çok detay var. Eminim ki bu yazıları okurken içiniz sıkıldı.

Siz bu kadar çok ayrıntı içinde boğulmayın, sadece ne zaman hamile kalmak istediğinize ve bebeğiniz için yapacağınız planlara odaklanın. Whatsappacente kişisel müşteri danışmanınız bilgi ve tecrübesiyle sizin için en uygun alternatifleri size hazırlar. Siz sadece, size özel hazırlanmış poliçe için ödeme yaparsınız.

Bir sonraki blog yazımızda görüşmek üzere.

Sevgi ve mutlulukla…