You are currently viewing Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Doğum Paketini Seçmeli

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Doğum Paketini Seçmeli

 • Post author:
 • Post category:Blog
 • Reading time:8 mins read

Anne olmak, bebeğini kucağına almak, küçük yaştan beri tüm kız çocuklarının oyunlarında da ağırlıklı yer alan bir arzu, bir istek, bir hedeftir yaşantımızda. Bir taraftan bu güzel duyguları yaşayıp mutluluğu yaşamak isterken, her geçen gün zorlaşan hayat şartları ve artan sağlık hizmet fiyatları, dahası hayatımızın en önemli olayı olan doğum sırasında kaliteli, hijyen bir sağlık hizmeti alamama endişesi mutluluğumuza gölge düşürebilmektedir.

Kafamızdan o kadar çok olasılık ve kurgulama yaparız ki bir karara varamayız. Hamilelik öncesi, hamilelik ve doğum süreci başlı başına planlanması gereken bir süreçtir. Son yıllarda bu konudaki çığlığımız yönetim katında karşılık buldu ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi ortaya çıktı. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi, sağlık hizmetlerinde maliyetlerin artması ve özel sigorta fiyatlarındaki artışla birlikte daha çok talep edilir hale geldi.

Hamilelik ve doğum süreci planlamasında öncelikle hastane tercihi konusu önemlidir. Seçeceğiniz hastane ve doğum şeklinize göre; doğum maliyetleri 1.600 TL – 30.000 TL arasında değişiklik göstermektedir ve bu fiyatlara hamilelik süreciniz boyunca yapılacak muayene ve tetkik giderleri dahil değildir. Her anne adayı en iyi hastanede en iyi doktorun gözetiminde yavrusunu kucağına almak ister fakat aile geliri buna fırsat veremeyebilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK destekli olduğu için, özel sağlık sigortalarına göre yıllık prim ücretleri daha düşüktür. Prim ücretlerinin daha düşük olması ile birlikte bir çok özel hastane ile anlaşmalı olması hizmet kalitesini de artırmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketleri konusunda sizlerden çok sayıda sorular almaktayız. Tek bir yazı ile tüm sorularınıza cevap vermek elbette imkansız. Yinede bir çok sorunuza cevap bulabileceğiniz aşağıdaki araştırmayı sizler için yapıp hazırladık.

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında, yatarak ve ayakta tedavi teminatı almak şartı ile 18 yaş ve üzerindeki kadın sigortalılar doğum teminatı alabilir. Normal doğum, sezaryen doğum, doğum ve hamilelik komplikasyonları ile ilgili yatarak yapılan tüm tedavilere ait giderler poliçede belirtilen doğum teminatı limit ve ödeme yüzdesi kapsamında karşılanır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hamilelik ile ilgili; periyodik doktor muayeneleri, gebelik öncesi TORCH tetkiki ve gebelik sırasında gerçekleşen takip ve tetkikler (TORCH, amniosentez, NST,Down üçlü tarama vb.), ayakta tedavi limitinize ek 10 adet gebelik rutin kontrolleri ile sınırlıdır.

Doğum teminatı poliçeye eklenirken ön koşul sigortalının gebe olmamasıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı alındıktan sonra sigortalıya 12 ay boyunca bekleme süresi uygulanacaktır. Yani 12 boyunca sigortalı gebe kalmamalıdır. Doğum teminatı kapsamındaki tüm giderler bu teminatın bir önceki yıl da seçilmesi kaydıyla geçerli olup, teminata ilişkin giderler, seçildiği ilk yıl kapsam dışındadır. Yenileme döneminde; doğum teminatına ara verilmesi ve poliçeye doğum teminatının tekrar dahil edilmesi durumunda bekleme süresi yeniden başlar.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yenidoğan bebeğin ilk muayenesi ve ilk aşısı doğum teminatı kapsamında karşılanır. Sağlıklı doğan bebekler, doğum tarihlerini takiben 15 gün içinde (15. gün dahil) başvuru formu doldurulup sigorta şirketine iletilmesi durumunda, doğum tarihleri itibarıyla sigortalanır. Bu bebeklerin doğuştan gelen rahatsızlıkları poliçe kapsamı ve teminatları dahilinde ödenir. Doğum tarihini takiben 15 gün içinde (15. gün dahil) poliçe kapsamına alınmayan bebeklerin doğuştan gelen rahatsızlıkları ile ilgili giderleri poliçe kapsamında değildir.

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı:

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında, yatarak ve ayakta tedavi teminatı poliçede olması şartı ile ek prim ödeyerek doğum sigortası alınabilir. Bu teminata hak kazanabilmek için poliçe düzenlendiği sırada kişinin hamile olmaması gereklidir. Doğum sigortasından faydalanabilmek için bekleme süresi yoktur.

Normal doğum, sezaryen doğum, hamilelik komplikasyonları ve doğum komplikasyonları doğum sigortası kapsamındadır. Gebelik rutin kontrolleri ve tetkikler ayakta tedavi limiti kapsamında yıllık 9 adet ile sınırlıdır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yenidoğan bebeğin ilk muayenesi ve ilk aşısı doğum teminatı kapsamında karşılanır. Sağlıklı doğan bebekler, doğum tarihlerini takiben 15 gün içinde (15. gün dahil) başvuru formu doldurulup sigorta şirketine iletilmesi durumunda, doğum tarihleri itibarıyla sigortalanır. Bu bebeklerin doğuştan gelen rahatsızlıkları poliçe kapsamı ve teminatları dahilinde ödenir. Doğum tarihini takiben 15 gün içinde (15. gün dahil) poliçe kapsamına alınmayan bebeklerin doğuştan gelen rahatsızlıkları ile ilgili giderleri poliçe kapsamında değildir.

Ergo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Teminatı:

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında, ayakta tedavi teminatı poliçede olması şartı ile doğum sigortası alınabilir. Doğum sigortası poliçe başlangıç tarihinden 6 ay sonra aktif hale gelir ve 6 aydan önce başlayan gebelik ile ilgili hiç bir gider poliçe dahilinde karşılanmaz. Yani Ergo Sigorta doğum paketi için 6 ay bekleme süresi uygular.

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi kapsamında, gebelik ve doğum ile ilgili yatarak tedaviler ve komplikasyonlarına dair harcamalar, poliçeniz de belirlenmiş  limit ve ödeme yüzdeleri oranında karşılanır. Gebeliğin sebep olduğu her türlü komplikasyonlar, doğum ve sezaryene ait her türlü komplikasyon bu teminat kapsamında değerlendirilir. Gebelik rutin kontrolleri ayakta tedavi limiti kapsamında yıllık 8 adet ile sınırlıdır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yenidoğan bebek ile ilgili doğumdan hemen sonra ve bebek hastaneden çıkmadan, sağlıklı yeni doğan bebekle ilgili yapılan rutin doktor muayenesi, ilaç ve rutin tetkiklere dair tüm harcamalar, bebeğin annenin sağlık poliçesine eklenmesi ile karşılanır. Hastaneden çıktıktan sonra yeni doğan bebeğin sigortacıya bildirilmesi durumunda, bebek için risk değerlendirilmesi yapılır, değerlendirme sonucu bebek için poliçe düzenlenir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta en geç 2 ay içerisinde soru formu doldurarak sigortacıya bildirim yapmanızdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Doğum Yapabileceğiniz Bazı Hastaneler:

Sigorta şirketlerinin doğum için anlaşmalı olduğu hastaneler vardır. Gebelik rutin kontrolleriniz, tahlilleriniz, tetkikleriniz ve doğumunuzu sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu hastanelerde yapabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi almak isteyenler için sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu bazı hastaneleri aşağıda inceleyebilirsiniz:

 • Acıbadem Hastaneleri
 • Avrasya Hastaneleri
 • Biruni Üniversite Hastanesi
 • İstabul Bölge Hastanesi
 • Medical Park
 • Koru Hastanesi
 • Liv Hospital
 • Medicana Hastanesi
 • Medipol Hastanesi
 • Medistate Hastanesi
 • Medilife Hastaneleri
 • Kolan Hastaneleri
 • Avusturya Sen Jorj Hastanesi

Unutmayın “en iyi hastane size en yakın hastanedir”.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Fiyatları

Hamilelik ve doğum süreciniz ile ilgili kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız, doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası sizin için oldukça avantajlıdır. Size özel hazırlanmış doğum sigortası fiyatlarını görmek ve teklif almak için sitemizi ziyaret etmeniz yeterlidir. Hayatınızdaki en önemli süreci yalnız geçirmek istemiyorsanız ve karşılaşacağınız sorunlarla tek başınıza mücadele etmek istemiyorsanız, doğum sigortası alanında uzman ekibimiz her zaman yanınızda olacaktır.

İhtiyaçlarınıza uygun doğum sigortasını seçebilmeniz için bir çok soruya yanıt bulmanız gerekiyor. Bu makale sayesinde o soruların en önemlilerinin cevaplarını bulacaksınız. Fakat bu kadarı sizin konuyu anlayabilmeniz için yardımcı olacaktır. Doğum sigortası için teklif almak ve tekliflerinizi bu makalede belirttiğimiz konulara uygun hale getirebilmeniz için bir sigorta uzmanının yardımından faydalanmanızı tavsiye ederiz. Doğum sigortası alanında uzman kişisel müşteri danışmanınız, doğum sigortası alabilmeniz için gerçekleştirilmesi gereken tüm şartları, kapsamı, limitleri ve doğum yapabileceğiniz hastaneler hakkında size daha anlaşılır ve güvenilir bilgi verecektir. Doğum sigortası paketleri hakkında bize  danışmak için 0543 941 3858 numaradan arayabilir, ekranın sağ köşesindeki yeşil “whatsappla konuş” butonuna basarak canlı destek alanından istediğiniz her zaman sorularınızı yazabilirsiniz.

Sevgi ve mutlulukla…