Yabancı Uyruklular İçin Sağlık Sigortası 105 TL den başlayan fiyatlarla.

İkamet izni için gerekli özel sağlık sigortanızı wacente ile hemen yaptırın
Türkiye’de yaşamaya bir adım daha yaklaşın! Hemde 105 TL den başlayan fiyatlarla.

Yabancıların ülkemizde ikamet edebilmesi için gerekli özel sağlık sigortası, Türkiye’deki yeni yaşamınızda sağlığınızı güvence altına alıyor.

Yabancı Uyruklular İçin Sağlık Sigortası’nda kapsamlı teminatlar ve
ayrıcalıklı hizmetler sizi bekliyor.

Yabancı sağlık sigortası yaptırılma amacı nedir?

11 Nisan 2014 tarihli yabancılar ve uluslararası kanununa göre oturma izni ve ikamet tezkeresi başvurusu esnasında en az 1 yıllık yabancı sağlık sigortası bulunması bir zorunluluktur. Bundan dolayı Türkiye’de oturma izni ve ikamet tezkeresi almak isteyenler, yabancı sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. Ayrıca ülkemizde çalışma izni başvurusunda bulunan yabancı uyruklu kişilerin de, yabancı sağlık sigortası yaptırmaları gerekir.

Yabancı uyruklu öğrenciler için yabancı sağlık sigortası zorunlu mudur?

Evet. Ülkemizde okuyacak olan yabancı uyruklu öğrenciler, okul süresi boyunca her yıl yenilenmek üzere yabancı sağlık sigortası yaptırmak ile yükümlüdürler.

Türkiye’ye kısa süreli iş seyahati, tatil için gelen yabancı kişiler için yabancı sağlık sigortası zorunlu mudur?

Türkiye’de yerleşik düzene geçilmeyecek ise, yabancı sağlık sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmamaktadır. Kısa süreli Türkiye ziyaretleri için ise seyahat sağlık sigortası yaptırmakta fayda vardır.

Anlaşmalı sağlık kurumlarında tedavi limitleri ne kadardır?

Yabancı sağlık sigortasında bulunan anlaşmalı sağlık kuruluşlarında yatarak tedavi masrafları limitsiz iken; anlaşma olmayan kurumlarda yıllık tedavi masrafı üst limiti 20.000 TL ve % 20 katılım payı ile hizmet verilir. Ayakta tedavi limiti ise yıllık 2.000 TL ve % 40 katılım payı ödenerek sağlık hizmeti alınabilir.

Eşi Türk Vatandaşı olan Yabancı kişiler için de Yabancı Sağlık sigortası yaptırması zorunlu mudur?

Hayır. Eşlerden biri Türk vatandaşı ve SGK’ya tabi ise, eşini sosyal güvenlik kurumu aracılığıyla sigortalı yaptırabilir. Aksi halde ikamet tezkeresi ve oturma izni için yabancı sağlık sigortası yaptırılmadır.

Doğum ve gebelik masrafları yabancı sağlık sigortası ile karşılanabilir mi?

Hayır. Doğum ve gebelik yabancı sağlık sigortası teminatları içinde bulunmaz. Bu tür hastane ve tedavi masrafları için özel sağlık sigortası yaptırılması gerekir.

Yabancı sağlık sigortası diş tedavi masraflarını karşılamakta mıdır?

Hayır. Diş, ağız ve çene ile ilgili her türlü tedavi, tanı, cerrahi müdahale vb. teminat dışıdır. Ancak geçirilen bir trafik kazası sonucu diş, ağız ve çenede meydana gelecek bir yaralanma ve yaralanmanın ilgili raporlarla ispatlanması durumunda, yıllık 1.000 TL’yi geçmemek üzere ve yüzde 20 katılım payı alınarak karşılanabilmektedir.

Detaylı bilgi için yandaki yeşil “whatsappla konuş
butonuna tıklayın whatsappacente.com uzman
danışmanlarımız size özel, en hesaplı, en kapsamlı poliçeyi almanıza yardımcı
olsun. Ya da aşağıdaki formu doldurun hemen size dönüş yapalım.

 

  • Tablodaki veriler sigorta şirketleri arasında farklılık gösterebilir.