Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Pandemi korkusu artık yurt dışı seyahatlerinize engel olmaktan çıkıyor. Ek prim ödemeden COVID-19 kapsayan yurt dışı seyahat sigortası sahibi olacaksınız. Siz yurt dışındayken sınır kapatma veya uçuş erteleme gibi kararlarda konaklama sürenizin uzaması durumunda, COVID-19 uda kapsayan Yurt Dışı Seyahat Sigortası yanınızda!

Türk vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler tarafından, vize başvuruları ile beraber zorunlu talep edilen yurt dışı seyahat sigortasını satın alan sigortalılar, sadece zorunlu tutulan 30.000 Euro’luk sağlık teminatlarına değil; bagajın kaybolmasından tarifeli bagajların zarar görmesi, çalınması veya gecikmesine kadar tatil keyiflerini kaçırabilecek pek çok aksiliğe karşı da kendilerini koruyorlar.

Neden Yurt Dışı Seyahat Sigortası Almalıyım?

Seyahat sağlık sigortası ile yalnızca tatil sırasında olabilecek riskler için değil, tur ile yapılan tatilin iptal olması ve aile üyelerinden birinin ölümü veya evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması gibi kişileri beklemedikleri bir anda hazırlıksız yakalayan durumlar karşısında da Yurt Dışı Seyahat Sigortası koruması altındasınız.

Yurt Dışı Seyahat Sigortası ürünü kapsamında; “Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin seyahati”, “Aile üyelerinden birinin ölümü sebebiyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati”, “Evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati”, “Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılması”, “Sigortalıya ilaç gönderilmesi”, “Acil mesajların iletilmesi” hizmetleri limitsiz bir şekilde sunulmaktadır.

COVID-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası Avantajları

  • Covid-19’a ait tıbbi ve yatarak tedavi giderleri, Covid-19 tanısının yurtdışında konulması halinde teminatlar dahilinde karşılanmaktadır.
  • Yurtdışı seyahatiniz esnasında Covid-19 olduğunuz tespit edilmesi ve karantina altına alınmanız nedeniyle yurtdışında gerçekleşecek otel konaklaması, yemek ihtiyacı ve giyim ihtiyacına ait giderler teminat altındadır.
  • Tarifeli uçuşlarda bagajınızın kaybolması, çalınması, zarar görmesi ve bulunamaması durumunda güven altına alınırsınız.
  • Talebiniz üzerine poliçe teminatı kapsamındaki konularla ilgili olarak acil veya gerekli mesajların iletilmesi sağlanacaktır.
  • Schengen ülkeleri, diğer Avrupa ülkeleri (Rusya Hariç) ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde geçerlidir.

 

Teminat AdıTeminat Limiti (EUR)
Tıbbi ve yatarak tedavi (Covid-19 dahil)30.000
Sigortalının cenazesinin nakli30.000
Sigortalının daimi ikametgaha nakli30.000
Sigortalının seyahati veya nakli30.000
Covid-19 nedeniyle konaklama süresinin uzaması2.000
Bagaj kaybı350
Tıbbi danışmanlıkSınırsız
Acil mesajlarSınırsız

Yurt Dışı Seyahat Sigortası Teklifi Nasıl Alabilirim?

Yurt Dışı Seyahat Sigortası teklifi almak için yandaki yeşil whatsappla konuş butonuna basarak anında bilgi alabilir yada aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. En kısa sürede Yurt Dışı Seyahat Sigortası teklifinizi size ileteceğiz.